جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
کد خبر51062

با حضور معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی؛
مغایرت های طرح جامع جدید شهر تبریز بررسی شد

01.jpg

مغایرت های طرح جامع جدید شهر تبریز با حضور ایزدی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی بررسی شد.

به گزارش شهریار، در این جلسه که در دفتر سرپرست استانداری و با حضور معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، سرپرست استانداری، شهردار تبریز و مدیرکل راه و شهرسازی استان تشکیل شد مغایرت های طرح جامع جدید نسبت به طرح جامع قبلی و آخرین طرح تفضیلی مصوب مورد بررسی قرار گرفت.

موارد مغایرت توسط عزتی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز مطرح و مورد بحث و بررسی اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت. پس از بررسی و تبادل نظر درباره این موضوعات، مقرر شد موارد مطروحه جهت طی مراحل اصلاح و بازنگری در طرح جامع به دبیرخانه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ارجاع شود.

در ادامه معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، شهردار منطقه هشت و کارشناسان از بازار تاریخی تبریز و اقدامات انجام یافته توسط شهرداری به منظور احیاء و بازسازی این مجموعه ارزشمند بازدید کرد. ایزدی در این بازدید از مجموعه عملکرد شهرداری در این حوزه تقدیر کرد.

شایان ذکر است بازار تبریز در مرداد ماه سال 1389 خورشیدی به عنوان بزرگ ترین بازار سرپوشیده جهان در یونسکو به ثبت رسید و شهرداری تبریز طی سال گذشته و جاری نزدیک به 4500 متر مربع از سطح معابر بازار تاریخی تبریز را همسو با سیاست های تبریز 2018 مرمت و کف سازی کرده است. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 11 =