شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
کد خبر71420

در شهرک خاوران تراکم فروشی نداریم

ممنوعیت تراکم فروشی منطقه 9

بهرام نسیانی گفت: ضوابط ساخت و ساز در شهرک خاوران و پایبندی به رعایت قوانین، سبب شده تا تراکم فروشی در این شهرک اتفاق نیفتد.

به گزارش شهریار، بهرام نسیانی شهردار منطقه ۹ با اشاره به اینکه  ضوابط ساخت و ساز در شهرک خاوران تعریف شده و مشخص است ابراز کرد: شهرک خاوران تعاریف و زیرساخت های خاص خود را دارد و توجه به قوانین و پایبندی به رعایت ضوابط شهرسازی، مانع تغییر کاربری تغییر ضابطه و تخلفات ساختمانی در این شهرک گردیده که چه بسا عامل اصلی بسیاری از مشکلات شهرک های جدید الاحداث تخلفات ساختمانی و تراکم فروشی است.

 وی افزود: ضوابط ساخت و ساز در شهرک خاوران موجب گردیده تا سهم کاربری های عمومی به تناسب جمعیت لحاظ شود و کمبودی از بابت مراکز درمانی و آموزشی در این منطقه وجود نداشته باشد.

شهردار منطقه ۹ احداث بیمارستان کودکان مردانی آذر و جامع سرطانی توسط خیرین تبریزی را از مهم ترین اتفاقات بزرگ در این شهرک دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد احداث دهکده سلامت با رعایت تمامی استاندارهای لازم جهت ارایه خدمات حداکثری به شهروندان تبریزی و همچنین هموطنان شمالغرب کشور باشیم.

 نسیانی تصریح کرد: در شهرک خاوران هیچ بن بست و عرض گذر کمتر از ۱۲ متر وجود ندارد و همین ویژگی ها باعث استقبال شهروندان جهت سرمایه گذاری و ساخت و ساز در این شهرک شده است.

وی اظهار داشت: حاکمیت ضابطه و قانون در شهرک خاوران و حفظ الگوهای مصوب شهرسازی یکی از  نقاط قوت این شهرک است و با لحاظ دسترسی های سریع و آسان، نبود واحدهای آلاینده در محدوده آن، اتصال مناسب کریدورهای شمال – جنوب، توسعه خط دوم مترو از میدان بسیج تا شهرک خاوران و احداث ایستگاه سریع السیر راه آهن بستر مناسبی برای توسعه و رونق این شهرک فراهم کرده است.

نسیانی خاطر نشان ساخت: نگاه ما و همه کارشناسان به این شهرک، نگاه توسعه ای است و بزودی این شهرک به دلیل موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و همچنین داشتن پتانسیل های ویژه به لحاظ شهرسازی، به عنوان یکی از مدرن ترین و برخوردارترین مناطق شهر تبریز شناخته خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 11 =