جمعه ۲۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
کد خبر72400

واکنش سریع عملیاتی آتش نشانان در اطفاء حریق انبار کارخانه تولیدی

حریق

پیش از ظهر امروز در اثر وقوع آتش‌سوزی گسترده ای در داخل کارخانه تولیدی لوازم خانگی در جاده تبریز آذرشهر، گروه های عملیاتی اطفاء آتش نشانی تبریز به محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش شهریار، سر آتش یار اکبر دشتی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تبریز با اشاره به واکنش سریع آتش نشانان در اجرای  عملیات اطفاء حریق این حادثه بیان داشت: آتش سوزی در قسمت انباری کارخانه قابل مشاهده و شعله های حریق با حرارت  بسیاری همراه بود که به دلیل همین گستردگی حریق تیم های دیگری از آتش نشانی تبریز  به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه تقسیم بندی اجرای عملیات این حادثه با رویکرد مهار و پیشگیری از گسترش حریق انجام گرفت افزود: در اثر آتش سوزی شدید قسمت انباری احتمال سرایت و گسترش حریق به سایر سوله های مجاور بیشتر به نظر می رسید که تیم های مختلفی از آتش نشانان عملیات مهار و کنترل حریق را همزمان به اجرا درآوردند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی تبریز مشکل اساسی این عملیات را دود غلیظ ناشی از حریق عنوان کرد که آتش نشانان با استفاده از دستگاه های تنفسی بر این مشکل غلبه کردند.

گفتنی است، در این آتش سوزی که هم اکنون عملیات لکه گیری حریق توسط آتش نشانان تبریز در جریان است، ۷ ایستگاه عملیاتی، ۵۰ نفر آتش نشان و خودرو تجهیزات پشتیبان  در محل حادثه حضور داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 8 =