دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
کد خبر54547

شهردار تبریز در مراسم رونمایی از پوستر نخستین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز:
ضرورت حفظ فرش تبریز به عنوان میراثی ارزشمند/در پی برگزاری سالانه نمایشگاه بین المللی فرش دستباف هستیم

مراسم رونمایی پوستر نمایشگاه بین المللی فرش دستباف

تبریز به عنوان پایتخت فرش دستباف جهان مطرح است و نمایشگاه بین المللی فرش می تواند این هنر تبریز را بیش از پیش به جهانیان معرفی کند.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر شهردار تبریز در حاشیه رونمایی از پوستر نخستین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز با بیان مطلب فوق، گفت: تبریز پایتخت فرش دستباف جهان است اما خود ما هم باید به این موضوع اعتقاد داشته باشیم و از این فضای ارزشمند استفاده کنیم.

او ادامه داد: در شرایط فعلی که مشکلاتی اعم از تولید، اشتغال و اقتصاد داریم، فرش تبریز می تواند بهترین فرصت و فضا برای رفع این مشکلات باشد.

شهردار تبریز با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تبریز، عنوان کرد: در برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه، استاندار محترم و معاون اقتصادی استاندار به شکل جدی پیگیر هستند. ما به دنبال این هستیم تا نمایشگاه بین المللی فرش دستباف جهان بصورت مستمر و همه ساله در تبریز برگزار شود.

او با بیان اینکه برگزاری مستمر نمایشگاه بین المللی فرش دستباف، می تواند نقش پر رنگی در معرفی فرش تبریز به بازارهای جهانی داشته باشد، اظهار کرد: ما در سطح جهان رقبایی داریم که می خواهند برند فرش دستباف را از اختیار تبریز و ایران خارج کنند و با این شرایط ما باید اقداماتی اساسی انجام دهیم تا این میراث ارزشمند که از گذشتگان به دست ما رسیده است را برای تبریز حفظ کنیم.

ایرج شهین باهر عنوان کرد: ما باید بتوانیم تفاوت فرش تبریز را در رقابت با دیگر برندها معرفی و مشخص کنیم و به همین منظور در نظر داریم نمایشگاه بین المللی فرش تبریز را بصورت سالانه برگزار کنیم.

او گفت: امسال در اولین اقدام، به شکل وسیعی از میهمانان داخلی و خارجی دعوت شده تا در این نمایشگاه حضور پیدا کنند و تلاش می کنیم که این نمایشگاه در مباحث فروش، معرفی و شناسایی فرصت های دیگر، به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 14 =