شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴
کد خبر55892

شهردار تبریز عنوان کرد:
تلاش شهرداری برای معرفی شاعران و مفاخر ادبیات آیینی تبریز

بازدید شهردار و اعضای شورا از کارگاه ساخت سردیس مفاخر ادبی آئینی تبریز و  شعرای مکتب اهل بیت

شهردار تبریز از تلاش شهرداری برای معرفی شاعران و مفاخر ادبیات آیینی تبریز خبر داد و گفت: جایگاه شاعران و مداحان اهل بیت، بیشترین نقش را در برگزاری پرشور مراسم ایام محرم دارد، شهرداری تبریز پرداخت ویژه به معرفی این بزرگواران و ارج نهادن به آثار آنان را در برنامه های خود قرار داده است.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر در بازدید از کارگاه ساخت سردیس مفاخر ادبی آئینی و شعرای مکتب اهل بیت که در محوطه شهرداری مرکز برگزار می شود گفت: شاهد خلق آثار بسیار ارزشمندی از هنرمندان مجسمه ساز در این محل هستیم که جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد: تاریخ پربار تبریز مملو از افراد تاثیرگذار، هنرمند و شاعر بوده و انسان های بزرگی در این شهر زیسته اند و آثار بزرگی خلق کرده اند که برای همین منظور معرفی این گنجینه ها به مردم و به خصوص نسل جوان و نوجوان ضروری است.

شهردار تبریز با بیان اینکه باید افتخار کرد که این چنین شاعران بزرگی در تبریز زندگی کرده اند گفت:‌ متاسفانه بسیاری از مردم با این بزرگان آشنا نیستند و تلاش می کنیم با انتخاب محلی مناسب برای نصب این سردیس ها به صورت یکجا زمینه معرفی این افتخارات تبریز و آثار آنها را فراهم کنیم.

گفتنی است به مناسبت ماه محرم و همزمان با فرارسیدن ایام عزاداری اباعبدالله الحسین، کارگاه آموزشی ساخت سردیس مفاخر و شعرای ادبیات آیینی تبریز برگزار شد و  ۱۴ تن از هنرمندان مجسمه ساز، سردیس ۱۴ نفر از شعرا و مفاخر ادبیات آیینی تبریز را ساختند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 10 =